برای دفاع از حقوق بیمار از هیچ اشتباه و خطایی نباید گذشت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

 

 
باید به تدوین دستورالعمل‌ها و گایدلاین‌ها (راهنماهای بالینی) بپردازیم،درعین حال، باید نظام مالی پرداخت در حوزه سلامت و تعرفه‌ ها را در نظام سلامت اصلاح کنیم. زیر میزی معلول یک نظام پرداخت و تعرفه‌ ای غیر منطبق با واقعیت‌ های اقتصادی کشور است. بنابراین با اصلاح نظام پرداخت و نظام تعرفه ای، باید تخلف ‌زایی و جرم ‌زایی را به حداقل برسانیم. 
 
 دكتر سعيد نمكي در همايش سراسري آموزش و توانمندسازي مديران و روسا و كارشناسان نظارت بر درمان و تحليل وقايع ناخواسته حيات، اظهار داشت: كار براي مردم در عرصه سلامت، دادرسي از كساني است كه گاهي جز خداوند فريادرسي ندارند. 
 
دكتر نمكي در توضيح ضرورت توجه به نيازهاي مردم، گشودن گره اي از مشكلات آنها و نظارت بر روند درمان شان، به خاطره اي از دوران ریاست در دانشگاه علوم پزشكي كاشان، اشاره كرد و گفت: حدود ٣٢ سال قبل مسئول دانشگاه علوم پزشکی كاشان بودم و در آن زمان در بیمارستان ها امکانات محدود بود و پزشکان هندی، بنگلادشی و فیلیپینی در بیمارستان ها فعالیت می کردند، یک شب که به بازدید از یکی از بیمارستان ها رفته بودم، پیرمردی را با وضعیت عمومی نامطلوب مشاهده کردم که پرستار بیمارستان اقدام درمانی اشتباهی انجام داده بود و این درحالی بود که بیمار همراهی نداشت و تنها بود، در آن لحظه تنها مدعی العموم بیمار، من بودم. اگرچه پیرمرد بیمار مدت ها حال عمومی خوبی نداشت، اما فرد متخلف را به اندازه کافی تنبیه کردم. 
 
سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه برای دفاع از حقوق بیمار از هیچ اشتباه و خطایی نباید گذشت، ادامه داد: مردم ولی نعمت هایی هستند که حفاظت از سلامت خود را که بزرگترین موهبت الهی است، به ما سپرده اند، بنابراین اولین میثاق ما باهم، دفاع از حقوق مردم است. 
 
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت با دستور دکتر روحانی در دولت تدبیر و امید و با همت دکتر هاشمی که از سختکوش ترین مدیران کابینه بود، آغاز شد، اولین هدف ما از اجرای طرح تحول نظام سلامت، حذف هزینه ‌های کمرشکن درمان بود. در سه ماه ابتدایی آغاز به کار دولت تدبیر و امید با توجه به افزایش ناگهانی معادل ریالی قیمت ارز و تحمیل هزینه‌های کمرشکن به مردم یکی از پیشنهادات ما به رییس جمهور این بود که به بیماران به ‌ویژه در حوزه بستری توجه کنیم و هزینه‌های کمر شکن‌شان را کاهش دهیم. بر همین اساس، طرح تحول سلامت شکل گرفت.
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: اولین هدف از اجرای طرح تحول سلامت این بود که طبق فرمایش رهبری، بیمار و همراهانش جز دغدغه بیماری رنج دیگری نداشته باشند. با آغاز طرح تحول سلامت بار هزینه های کمرشکن از دوش مردم کاهش پیدا کرد و این موضوع مورد تایید تمامی کارشناسان ذی صلاح جهانی است. امروز در کسوت سرپرست و در آینده وزیر بهداشت، تلاش خواهم کرد همین مسیر را با قدرت و جدیت قبل ادامه دهم. طرح تحول سلامت، اصلی ترین طرح وزارت بهداشت است که تمامی کارکنان حوزه بهداشت و درمان به خصوص در پکیج های بازنگری شده منطقی باید آن را حمایت کرده و در این مسیر همراهی کنند.
 
دکتر نمکی تاکید کرد: نظارت بر درمان یکی از بحث‌های بسیار جدی ما است که نیازمند برخی مقدمات است. اول اینکه هر چقدر ضوابط، دستورالعمل‌ ها و گایدلاین ‌های (راهنماهای بالینی) بیشتری تدوین و ابلاغ شوند، نظارت بهتری اتفاق می ‌افتد و موفق خواهیم بود. همچنین سازمان یافتگی نظارت مبتنی بر دستورالعمل ‌های مدون، اولین گامی است که باید برداریم. 
 
سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت با چهار مقدمه پزشک خانواده، سیستم ارجاع، راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک سلامت اجرا شد، گفت: پنجمین موضوع مهم در طرح تحول سلامت، تغییر نظام پرداخت از فی فور سرویس به نظام پرداخت سرانه ‌ای است. هر چقدر ما این ابعاد را تقویت کنیم، کار نظارت با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.
 
دکتر نمکی با بیان اینکه باید نظارت را از سلایق شخصی دور کنیم، اظهار داشت: یکی از آفات سیستم ‌های نظارتی همین موضوع است، بنابراین اگر نظارت چارچوب داشته باشد و ساختارهای مدون و هوشمند نظارتی داشته باشیم، سلایق افراد و سوءاستفاده‌های احتمالی و حاشیه ها کاهش می ‌یابد. بنابراین در تدوین چک لیست ها و شیوه‌ های نظارت، دقت بیشتری صورت گیرد.
 
سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد:‌ در عین حال ما سعی می‌ کنیم مشکلات درون خانواده را به بیرون از خانواده نبریم. هنوز هم افرادی از شریف ‌ترین خدمتگزاران این نظام در جامعه پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی کشور هستند. چرا باید همکاران‌ مان را به سیستم‌ های بیرون از وزارت بهداشت و نظام پزشکی بسپاریم؟ ما باید بتوانیم در نظام پزشکی و وزارت بهداشت مشکلات درون حرفه را حل کنیم. کم‌عقلی است که مشکلات درون خانواده را به بیرون ببریم.
 
دکتر نمکی در ادامه سخنان خود در جمع مديران و روسا و كارشناسان نظارت بر درمان، با تاکید بر لزوم برخورد قانونی با تخلفات، عنوان کرد: تخلف از زمان آدم و حوا با خوردن میوه ممنوعه اتفاق افتاد. وقتی هم که جمعیت زمین چهار نفر شد جرم اتفاق افتاد و برادر، برادرش را کشت. بنابراین نمی ‌توان گفت هیچ تخلفی وجود ندارد، چراکه این موضوع خلاف واقعیت است. اما باید راه‌ های پایش تخلف را ایجاد و در ساختارمان به گونه ‌ای عمل کنیم که به اولین سنگ ریزه ها که به پنجره نظام سلامت برخورد می کند نیز، واکنش نشان دهیم و اجازه ندهیم که جرم هایی رخ دهد که جنبه کیفری سنگین داشته باشد و اگر هم تخلفی به وقوع پیوست، آن را درون خانواده حل کنیم.
 
سرپرست وزارت بهداشت تصریح کرد: ممکن است همکارانی وجود داشته باشند که از مردم سوء استفاده‌های مالی کرده و به آنان بی احترامی کنند و شئونات والا و کرامات انسانی را رعایت نکنند، که باید مورد تنبیه قرار گیرند، اما این تنبیه باید با ابزارهای موجود صورت گیرد، هر چند ما را متهم می کنند که به خوبی با تخلفات برخورد نمی‌ کنیم، اما اینطور نیست. ما باید در برابر تخلفات محکم بایستیم.
 
دکتر نمکی با بیان اینکه خدمت در نظام سلامت تنها مواردی که ذکر شد، نیست و گاهی حقوقی را نادیده می گیریم که بار آن را نظام سلامت به دوش می‌ کشد، اظهار داشت: برای مثال، بهداشت روان جامعه آشفته است و ممکن است بی حرمتی هایی که باید در راستای رعایت کرامات انسانی صورت گیرد، گریبانگیر بخش سلامت کشور شود. مثلا فرد تا اندازه ای سرشار از خشم است که به محض ورود به بیمارستان، این خشم طغیان کرده و گریبان کادر درمان را می گیرد و ما باید این مسائل را تحمل کنیم و جور سایر بخش‌های کشور را بکشیم. چراکه دیوار حوزه سلامت کوتاه است. البته سیاستگذاران هم باید به این موضوعات ورود کرده و آنها را اصلاح کنند. 
 
سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه باید به تدوین دستورالعمل‌ها و گایدلاین‌ها بپردازیم، گفت: در عین حال باید نظام مالی پرداخت در حوزه سلامت و تعرفه‌ها را در نظام سلامت اصلاح کنیم. زیر میزی معلول یک نظام پرداخت و تعرفه‌ ای غیر منطبق با واقعیت‌ های اقتصادی کشور است. بنابراین با اصلاح نظام پرداخت و نظام تعرفه، ای، باید تخلف ‌زایی و جرم ‌زایی را به حداقل برسانیم.