پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی مشابه تولید داخل


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


 

 

سرپرست وزارت بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر پرهیز از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد، واردات این کالاها را موجب دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگان داخلی برشمرد.

 

 

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است؛

 

روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور

 

بنا به گزارشات واصله، بعضی از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی علیرغم وجود تجهیزات پزشکی ساخت داخل که از نظر استانداردها نیز تایید شده و مورد قبول می باشد، با مصوبه هیات امنا اقدام به سفارش و خرید تجهیزات و مواد مصرفی وارداتی می نمایند. 

 

ضمن احترام به کلیه اعضای محترم هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که بدون شک همگی از دلسوزان کشور هستند، اینگونه تصمیمات ضمن مغایرت با دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم در حمایت از تولیدات داخلی باعث دلسردی صنعت گران و تولیدکنندگانی خواهد شد که به سختی در راستای خودکفایی کشور تلاش می نمایند. 

 

لذا از کلیه عزیزان تقاضا می شود، با نظارت مستمر بر خریدهای مذکور، از سفارش و واردات هرگونه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی که تولید مشابه داخل دارد به شدت پرهیز نمایند.

 

توفیق آن عزیزان را در کمک به تولید و اشتغال زایی کشور در کنار خدمت به مردم عزیزمان در عرصه سلامت از خداوند بزرگ آرزومندم. 

 

دکتر سعید نمکی 

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی