4 واحد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان آران و بیدگل افتتاح شد

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


 

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و در سفر یک روزه سرپرست وزارت بهداشت، درمانگاه شبانه روزی حاج عباس کریمشاهی بیدگلی شهر سفیدآباد و سه پایگاه سلامت امام رضا(ع)، شهید اخباری و مادر شهرستان آران و بیدگل به بهره برداری رسید. 

 درمانگاه شبانه روزی حاج عباس کریمشاهی بیدگلی شهر سفید آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل در زمینی به مساحت 3600 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان ساخته شده است که 2 میلیارد تومان آن توسط فرزندان مرحوم بیدگلی تامین شده است.

در این مرکز، خدماتی مانند احیا، مشاوره تغذیه، سلامت روان، واکسیناسیون، آزمایشگاه، سلامت دهان و دندان با یک یونیت دندانپزشکی، بستری زنان و مردان و  خدمات پزشکی و پرستاری ارائه می شود.

پایگاه سلامت مادر شهر آران و بیدگل در زمینی به مساحت 480 متر مربع با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان ساخته و تجهیز شده که 60 میلیون تومان آن توسط خیرین سلامت تامین شده است.

در این پایگاه سلامت که اهدایی خاندان حاج حسین ناظمی است خدمات مامایی، مراقب سلامت، پزشک عمومی، سلامت روان و مشاوره تغذیه ارائه می شود.

پایگاه سلامت امام رضا(ع) آران و بیدگل به همت حاج رحمت الله حاجی جمالی در محله عباس آباد این شهر ساخته شده است.

این پایگاه سلامت در زمینی به مساحت 233 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 370 میلیون تومان ساخته و تجهیز شده که 170 میلیون تومان آن توسط حاج رحمت الله حاجی جمالی تامین شده است.

پایگاه سلامت شهید اخباری شهر نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل در زمینی به مساحت 250 متر مربع با اعتباری حدود 450 میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است.

در این پایگاه سلامت، خدماتی مانند سلامت روان، تغذیه، مامایی، مراقبت سلامت و واکسیناسیون به مردم ارائه می شود.