خیرین سلامت برکات عظیمی برای نظام سلامت داشته اند


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


اوایل انقلاب که نظام سلامت را تحویل گرفتیم از هر 1000 تولد 130 نوزاد به یک ماهگی، 120 نوزاد به یک سالگی و 175 کودک به 5 سالگی نمی رسیدند و از هر 100 هزار مادر باردار، 245 نفر به دلیل عوارض حاملگی و زایمان، جان خود را از دست می دادند، اما امروز این شاخص ها قابل مقایسه با گذشته نیست.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح درمانگاه شبانه روزی حاج عباس کریمشاهی بیدگلی شهر سفیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه امروز مرگ و میر زنان، نوزادان و کودکان به کمتر از یک دهم کاهش یافته و امکانات و قابلیت های نظام سلامت نیز حداقل 10 برابر افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: باید از خیرین سلامت که برکات عظیمی برای نظام سلامت داشته اند، تشکر کنیم و دست همه خیرین سلامت را می بوسم چون به کاهش آلام مردم کمک می کنند و اجر و جایگاه ویژه ای نزد خداوند دارند.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد: یکی از اقدامات اساسی و مهم دولت، اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که دستاوردهای بزرگی از جمله کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب، توجه به بیماران خاص و صعب العلاج به ویژه در تامین دارو، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و کمتر برخوردار و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت داشت.

دکتر نمکی افزود: می کوشیم تا این بسته های طرح تحول سلامت که دستاوردهای ارزشمندی داشت را تقویت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پروژه های بهداشتی و درمانی ارزشمندی در منطقه شمال استان اصفهان با لطف خدا و همت خیرین سلامت در حال اجرا است که حداکثر تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسند تا برای ارائه خدمات بهتر، در اختیار مردم قرار گیرد.